اسکوتر برقی / اسکوتر هوشمند

اطلاعات کلی، لیست قیمت وتصاویر مدل های انواع اسکوترهوشمند (اسکوتر برقی) موجود در فروشگاه آسیا اسکوتر

آسیا اسکوتر، مرکز فروش و خدمات پس از فروش جدید ترین مدل های اسکوتر برقی / اسکوتر هوشمند  با نازل ترین قیمت و خدمات طولانی مدت (واقعی) در ایران.

نام های اسکوتر برقی:

اسکوتر برقی / اسمارت بالانس / اسکوتر هوشمند / هاوبرد / اسکوتر تعادلی از جمله واژگان مورد استفاده برای وسایل خودران جدید هستند که با اتکا بر موتور الکتریکی و سیستم هدایت نیمه خودکارپیشرفته و با استفاده از مدارات الکترونیکی و حسگر های مختلف از جمله ژیروسکوپ های دقیق توسط راکب وسیله هدایت می شوند.

کاربرد و قابلیت ها:

کاربرد این سبک وسایل نقلیه تفریحی و تجاری (کاربردی) می باشد. رایج ترین موارد استفاده از اسکوتر برقی در پارک ها، کارگاه ها و  پرسنل ادارات بزرگ، بازار ها، پیاده رو های عریض (طبق قوانین)، زمین های گلف و موارد بی شمار دیگر میتوان اشاره کرد که نظر به افزایش راندمان و قابلیت های حرکتی روز افزون محیط های وسیع ترهمچنین طیف گسترده تری از امور را پوشش می دهند.

امکان حرکت بر روی سطوح صاف و هموار همچون آسفالت، بتن، کاشی و سرامیک و یا نمیه هموار همچون چمن و ساحل و یا آفرود (ناهموار) مانند مسیر های جنگلی، دامنه کوه و غیره می توان اشاره کرد که بسته به نوع اسکوتر(مدل تخصصی) و کاربرد آن متفاوت می باشد.

آپشن و موارد انتخابی / امکانات جانبی اسکوتر:

در کنار قابلیت حمل و نقل فردی امکانات جانبی و آپشن هایی از جمله قابلیت اتصال به تلفن همراه و پخش موسیقی،دارا بودن ریموت کنترل برای خاموش و روشن کردن اسکوتر، وجود اپلیکیشن ویژه ارتباط با تلفن همراه  جهت روئیت اطلاعات لحظه ای اسکوتر همچون سرعت، مشخصات مکانی، دمای داخلی اسکوتر، میزان شارژ باتری اسکوتر، میانگین سرعت، میزان مسافت طی شده، باقی مانده مسافت قابل طی با شارژ فعلی، شیب زمین و بسیاری دیگر از موارد را به راکب نمایش میدهند که موارد آپشن (امکانات جانبی) ارتباط مستقیم با کیفیت اسکوتر نداشته و صرفا توسط ماژول های الکتریکی نصب شده بر روی برد و یا بخش داخلی اسکوتر انجام می پذیرد. لذا در زمان انتخاب کالا فاکتور اساسی در کیفیت اصالت برند، سابقه تولید کالا، گرید کیفیت و استانداردها، اعتبار عرضه کننده و فروشگاه بخشی از موارد اولیه شناخت کالای مرغوب می باشد.

نظر به ساختار و پوسته نسبتا مشابه اسکوترها موارد بی شمار اسکوتر غیر استاندارد با کاور (پوسته) به ظاهر با کیفیت با قالب پلاستیک بسیار خوش ساخت و بسته بندی های شکیل در بازار وجود داشته که توسط برخی سود جویان تحت عناوین مختلف بفروش میرسند!

اجزاع مهم داخلی اسکوتربرقی که تاثیر مستقیم بر کیفیت، راندمان و طول عمرو قیمت  کالا دارند شامل:

باتری، برد الکتریکی، شاسی و موتور می باشد و به جز باتری در موارد محدود و مشخص تمام اسکوتر و قسمت های تشکیل دهنده آن (موارد موجود در بازارهای داخلی و خارجی ) ساخت کشور چین می باشند و تنها کیفیت وجه تمایز مدل ها از یکدیگر می باشد و نه ظاهر، جعبه، آپشن های اسکوتر از جملهدارا بودن بخش بلوتوث و یا اپلیکیشن موبایل، وجود کارت گارانتی شرکت تولید کننده و حتی ادعای ضمانت و خدمات پس از فروش 5 یا 10 ساله از طرف فروشنده!

چگونگی شناخت کالای مرغوب:

پیشنهاد ما، شناخت کالای مرغوب توسط خریدار با تکیه بر تحقیق کامل در بازار و آشنایی نسبی با اجزاع تشکیل دهنده اسکوتراز طریق وب سایت های آموزشی، همچنین مقایسه تولید کنندگان اصلی، مشاهده نظرات کاربران و خرید از فروشگاه های معتبر می باشد.

نکته مهم:

جدا از زیان مالی در مورد خرید کالای غیر اصل و بی کیفیت خطراتی از جمله صدمات جدی به راکب اسکوتربرقی براثرنا کارامدی سیستم الکرونیکی و آتش گرفن آن بسیار مهم و حیاطی تراز بحث مادی است که جبران ناپذیر می باشد.

علی رغم ادعای تمامی تولید، عرضه و فروشندگان این اجناس مبنی بر عدم آتش گرفتن و نبود قطعات داخلی بی کیفیت، پس از گذشت چند سال  از تولید اسکوتر های هوشمند /  برقی و آگاهی بسیاری از مردم و خریداران بر اثر اخبار مربوط به سوانح متعدد، همچنان این موارد (اسکوتر های برقی نا مرغوب) در بازار وجود داشته و با ترفند های متفاوتی به فروش می رسند که نیازمند بازنگری در مورد ساماندهی عرضه و فروش اسکوتربرقی و خودران های جدید می باشد.

انواع و دسته بندی اسکوتربرقی / سایز:

اسکوتر های هوشمند دارای سبک و دسته بندی های متفاوتی می باشند که با گذشت زمان و به تکامل رسیدن طراحی آنها و نیاز مصرف کننده بر تنوع سبک و مدل های افزوده می شود که در ادامه به چند مورد اشاره میکنیم:

1- اسکوتر های ساده (بدون دسته جفت چرخ طرفین)

شامل سایز های مختلف که سایز بندی بر اساس قطر چرخ و با واحد اندازه گیری اینچ می باشد (هر اینچ 254 میلیمتر است).

اسکوترهای برقی بدون دسته که دارای دو چرخ در طرفین راکب وسیله نقلیه هوشمند می باشد شامل سایز های همچون:

اسکوتر برقی 5اینچ و یا کوچکتر (حدود 13 سانتی متر قطر کل چرخ) که بیشتر برای افراد خردسالحدود 6-7 سال و یا کمتر مورد استفاده قرار میگیرند و با ناک اسکوتر کیدز نیز شناخته می شوند محبوبیت بیشتری دارند. البته این دسته از اسکوترها دارای تحمل وزن و قدرت کمتری نسبت به مدل های معمول و بزرگ سالاندارند که در تناسب قیمت به کیفیت و پشتیبانی قطعات یدکی پیشنهاد نمیگردند مگر در مواردی که راکب محدودیت وزنی و سنی داشته باشد چراکه حداقل وزن پیشنهادی برای اسکوتر های بزرگ سالان ورایج بازار (سایز 6 اینچ به بالا) حدود 18-20 کیلوگرم الی 120 می باشد که در موارد کیدز (اسکوتر کودک) راکب حدود 12- 14 کیلوگرم نیز میتواند از آن استفاده نماید.

لازم به ذکر است در صورت استفاده فرد کمتر از حدود 16-18 کیلوگرم بر روی اسکوترهای بزرگسالان دستگاه در زمان حرکت دچار لرزش شدید خواهد شد و احتمال پرتاب راکب به زمین وجود خواهد داشت.

اسکوتر برقی 6 و 6/5 اینچ (معادل حدود 16 الی 17 سانتی متر قطر چرخ می باشند)

این سایز و سبک اسکوتر از جمله اولین موارد رایج وعمومی در بازار از سال 2013 بود که به علت سادگی و راحتی استفاده همچنین ابعاد مناسب و کاربری راحت به سرعت فراگیر شد. میانگین قدرت موتور این سایز اسکوتر ها 700 وات (مجموع دو موتور) می باشد.

ازجمله مزایای این سایز/ سبک اسکوتر: استفاده راحت، فراوانی قطعات، خدمات پس از فروش  و سایز متوسط با قابلیت های حرکتی بالا می توان اشاره نمود.

این سایز اسکوتر بر اساس سفارش به تولید کننده دارای امکانات جانبی / آپشن (از جمله چراغ های اضافی و یا بلوتوث)  ریموت کنترل و یا فاقد آن می باشد.

اسکوتر های برقی 8 اینچ (معادل 20 سانتی متر قطر چرخ)

نسل بعد از نمونه ساده شش اینچ و پر طرفدار رایج،  مدل های هشت اینچ مشهور به پدال مثلثی و یا اصطلاحا طرح لامبرگینی می باشد که از بابت طرح روی رینگ کمی متفاوت بوده و اغلب دارای ال ای دی (چراغ) اضافه روی سطح گلگیر می باشند و در اکثر موارد دارای آپشن بلوتوث / اسپیکر جهت اتصال به تلفن همراه و ریموت کنترل می باشند. میانگین قدرت اسکوتر های هشت اینچ 700 وات می باشد.

یکی از تفاوت های نمونه های هشت اینچ با 6 و یا 6/5،  فاصله بیشتر کف از زمین می باشد و طراحی ظاهری جدیدتر میباشد.

اسکوتر برقی 10 اینچی (معادل 20 سانتی متر قطر چرخ)

اسکوتر ده اینچی نمونه ای با ابعاد  بزرگ و چرخ های بادی همچنین عرض بیشتر به نسبت به اسکوتر های کیدز، شش  و هشت اینچی می باشد. بر خلاف ظاهر متفاوت و ابعاد بزرگ تر در اکثر موارد قدرت و قابلیت شیب نوردی همچنین طی مسافت با یک شارژ کامل در حد موارد 6 و 8 اینچی می باشد.

قدرت موتور اسکوترها با وات سنجیده می شود و ارتباط مستقیم با سایز دستگاه اسکوتر ندارد. بصورت میانگین قدرت واقعی اکثر مدل های ده اینچ حدود 700 وات (دو عدد موتور 350 وات) می باشد مگر در موارد خاص و مشخص.

نمونه های ده اینچ بصورت معمول و اغلب دارای دو عدد ال ای دی (چراغ) استاندارد در جلو دستگاه و فاقد ال ای دی  روی گلگیر می باشند ولی اکثرا دارای آپشن بلوتوث / اسپیکر و ریموت کنترل هستند.

آسیا اسکوتر، مرجع اصلی اسکوتر هوشمند در ایران

مرکز اسکوتر برقی رایگان در شیراز

اسکوتر برقی رایگان در شیراز